تبلیغات
نی نی ما

نی نی ما
پروردگارا مرا از سوی خود فرزندی پاک و پاکیزه عطا کن , یقینا تو شنوای دعائی

کودک شما چگونه رشد می کند؟

بینایی نوزاد شما هنوز هم تیره و مبهم است. چشمان نوزاد در ابتدای تولد، نزدیك بین است و او زمانی می تواند اشیا را به بهترین نحو ببیند كه در فاصله 20 تا 25 سانتیمتری از صورت او قرار گرفته باشند؛ بنابراین او زمانی صورت شما را به وضوح می بیند كه او را در بغل گرفته و نزدیك به خود قرار دهید.
اگر كودك شما در ابتدا مستقیما به چشمان شما نگاه نمی كند، نگران نشوید. نوزدان تمایل دارند كه به ابروها، محل رویش موی سر و یا دهان شما (كه هنگام صحبت با او، در حال حركت است) نگاه كنند. هنگامی كه او شما را در ماه اول بهتر بشناسد، علاقه بیشتری به نگاه مستقیم به چشمان شما پیدا خواهد كرد. مطالعات نشان می دهند كه نوزادان، نگاه كردن به صورت انسانها را بیشتر از هر رنگ یا چیز دیگر، دوست دارند. پس از صورت انسان، آنها نگاه به اشیائی را دوست دارند كه تفاوت رنگها در آنها شدیدتر باشد، مانند صفحه شطرنج.

زندگی شما: مشكلات شیردهی از پستان

ظرف دو تا چهار روز پس از تولد نوزاد، سینه های شما پر از شیر خواهد شد. پیش از این، نوزاد شیرخوار شما از یك مایع مغذی به نام "آغوز" تغذیه می كرد. این تغییر مهم كه به عنوان "احتقان پستان" شناخته می شود، تاثیرات جانبی ناراحت كننده ای را نیز بر برخی از مادران خواهد داشت: ممكن است موجب بروز ناراحتیهای متوسط تا شدید شود. چرا؟ بدن شما می خواهد شیر را از غده هایی كه مولد شیر هستند و آن را به نوك سینه انتقال می دهند، خارج كند؛ همچنین پس از زایمان، سطح هورمونهای بدن شما نیز كاهش یافته است و شما هنوز به مكیدن شیر توسط نوزاد خود، عادت نكرده اید.
ممكن است سینه های شما حساس، سفت یا داغ شوند و ممكن است ورم كرده یا اینكه احساس تپش یا ضربان در آنها داشته باشید. دردناك بودن شیردادن به كودك از طریق سینه در این زمان، نشانه آن نیست كه شما توان این كار را ندارید یا این كار برای شما مناسب نیست. این حالت، موقتی است و ضمن عادت كردن كودك به مكیدن شیر از سینه، این عارضه نیز به تدریج از بین خواهد رفت. البته، به روشهای زیر می توانید درد سینه را در این دوره، كاهش دهید:
- یك دوش گرم بگیرید.
- قبل از هر بار شیر دادن، سینه های خود را با كمپرس گرم (مثلا: قرار دادن پارچه در آب گرم و سپس گرفتن آب آن و گذاشتن روی سینه ها) ماساژ دهید.
- قبل از شیر دادن به نوزاد، كمی از شیر هر یك از سینه های خود را بیرون بریزید. در صورتی كه سینه شما كاملا پر باشد، محكم نگه داشتن سینه برای نوزاد شما سخت خواهد شد و در نتیجه نوزاد ممكن است دهان خود را در محل غلطی (غیر از نوك سینه) قرار دهد. در این حالت، او سعی می كند كه محكمتر سینه را بمكد كه در نتیجه موجب درد گرفتن این قسمت خواهد شد.
- از یك سوتین مناسب دوران حاملگی استفاده كنید. برخی از خانمها ترجیح می دهند كه حتی در شب و هنگام خواب نیز از سوتین استفاده كنند.
- هر دو یا سه ساعت، به كودك خود شیر بدهید. در صورت دردناك بودن سینه، از شیر دادن به كودك خودداری نكنید. هر چه به كودك خود بیشتر شیر بدهید، سینه های شما بیشتر احساس راحتی خواهند كرد. روش درست این است كه در هر وعده شیردهی از هر دو پستان به نوبت شیر دهید.اما برای اینكه زخمها فرصت بیشتری برای بهبود داشته باشند، می توانید در هر دفعه از یكی از سینه ها، به كودك خود شیر بدهید.
- پس از شیر دادن به كودك، سینه های خود را با كمپرس سرد ماساژ دهید. می توانید برای این كار از یك كیسه حاوی یخ خرد شده و یا سبزیجات (مثل لوبیا یا نخود فرنگی) یخزده استفاده كنید.


[ یکشنبه 31 اردیبهشت 1391 ] [ 11:11 ق.ظ ] [ محمد جهرمی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

خداوند در 24 روز دومین ماه سال 91 ساعت 8:45 فرشته را به من و مامانش سپرد و گفت من 9 ماه از او مراقبت كردم روح خودم را در او دمیدم و سالم و پاك به شما تحویل می دهم ما اسم این فرشته را محمد طاها گذاشتیم باشد كه بتوانیم به قولمان به خدا عمل كنیم
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers